Wyszukiwarki Google i Bing walczą z piractwem

Wyszukiwarki Google i Bing walczą z piractwem
4.7 (93.33%) 15 głos[ów]

Oglądaliście seriale dzięki serwisom streamingowym? Już wkrótce może być to trudniejsze. Google oraz Bing będę przesuwać w dół linki do pirackich treści. Właśnie podpisały oficjalne porozumienie z przedstawicielami brytyjskiej branży rozrywkowej oraz przy udziale przedstawicieli brytyjskich instytucji państwowych.

linki do pirackich tresci

Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że Google i Microsoft (właściciel wyszukiwarki Bing) porozumiały się z brytyjskimi organizacjami zajmującymi się między innymi zwalczaniem piractwa w sieci. Już od 1 czerwca 2017 roku Google oraz Bing będę celowo przesuwać linki do pirackich treści na dalsze miejsca w wynikach organicznych, a w praktyce – poza pierwszą stronę. Dzięki temu zmniejszy to widoczność takich treści dla użytkowników. Dotyczy zarówno filmów, seriali, jak i plików muzycznych.

Podpisana ugoda jest efektem kilkuletnich rozmów pomiędzy przedstawicielami Google i Microsoftu  oraz organizacjami British Phonographic Industry (BPI) i Motion Picture Association. Na straży przestrzegania postanowień ma stać UK Intellectual Property Office (IPO) państwowy urząd odpowiedzialny m.in. za ochronę patentów, wzorów przemysłowych, znaków towarowych i praw autorskich.

To nie jedyne działania antypirackie

Według BPI dotychczasowe działania wyszukiwarek w kierunku walki z piractwem były niewystarczające, pomimo iż już wcześniej wyszukiwarki usuwały linki do pirackich treści z listy wyników wyszukiwania, a z okienek wyszukiwania podpowiedzi mogące prowadzić do pirackich stron.

Z kolei Dziennik Internautów przypomniał, że to nie jedyna inicjatywa antypiracka podjęta w ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii. Wkrótce ma ruszyć m.in. edukacyjna kampaniaGet it Right”, która ma wysyłać komunikaty edukacyjne dla Internautów, którzy zostaną wykryci jako użytkownicy BitTorrenta.

 

Więcej na stronie: https://www.gov.uk/government/news/search-engines-and-creative-industries-sign-anti-piracy-agreement

 

Udostępnij artykuł
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter

Nasze usługi, kliknij i zapoznaj się z ofertą


pozycjonowanie adwords rwd sklepy

Sprawdź też...

4 odpowiedzi.

 1. DPdesigns pisze:

  Bardzo dobrze, że takie działania zostały podjęte. Niejednokrotnie spotykam się z opiniami poszkodowanych klientów, walczących o utrzymanie wysokich pozycji w wyszukiwarce z pirackimi stronami. Liczę, że Google w końcu należycie zmierzy się z tym zagadnieniem, bo przesunięcie linków w do pirackich treści na dalsze miejsca w wynikach organicznych nie rozwiązuje do końca problemu.

 2. Magda pisze:

  W sumie ciekawi mnie jak wygląda pozycjonowanie stron typu torrent. Pewnie google ma już na to jakieś filtry, przynajmniej w krajach w których jest to prawnie zakazane.. Czy nie? :-)

  • Joanna Kulik pisze:

   Z tego, co wiem, to Google cenzuruje nazwy popularnych platform z torrentami, więc siłą rzeczy tych przypadkowych wejść z wyników wyszukiwania jest i ma być mniej.

 1. 2 marca 2017

  […] Czytaj więcej na: http://blog.wiwi.pl/google-i-bing-degraduja-linki-do-pirackich-tresci/ […]