Windows 10 i jego popularność

Windows 10 i jego popularność
5 (100%) 1 głos[ów]
windows10

Źródło: flickr.com

Popularność Windows 10

Od 29 lipca 2015 roku tak jak zapowiadał Microsoft mamy możliwość aktualizacji swojego systemu operacyjnego z rodziny Windows do wersji oznaczonej numerem 10. Na początku tego roku na blogs.windows.com pojawiła się informacja o przekroczeniu liczby 200 mln urządzeń, które posiadają zainstalowaną najnowszą odsłonę systemu z rodziny Windows.

Ponad 40% przejść na wersję Windows 10 nastąpiło po Black Friday. Imponująca jest statystyka wzrostu popularności w porównaniu do poprzednich wersji. I tak w odniesieniu do Windows 7 tempo wzrostu było wyższe o 140%, a do Windows 8, aż o 400%. Wydaje się, że może to świadczyć poniekąd o stabilności i przyjazności dla użytkowników, tychże systemów operacyjnych.

Statystki Windows 10 w Czechach i na Słowacji

Gemius Polska opublikował jakiś czas temu raport o popularności Windows 10 na rynku państw Europy Środkowo-Wschodniej, a dokładniej w Czechach i na Słowacji.

W styczniu większą ilość odsłon stron internetowych przy wykorzystaniu Windows 10 zanotowano w Czechach i było to ponad 12%, a na Słowacji było to ponad 7%.

windows10-statystyki

Źródło: gemius.pl

Opinie co do samego systemu nie tylko w Polsce, ale i za granicą są podzielone. Pojawiają się te negatywne jak i pozytywne, jednak to żadna nowość, gdyż przy okazji wypuszczenia na rynek każdego nowego systemu operacyjnego przez Microsoft było podobnie.

Udostępnij artykuł
Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestTweet about this on Twitter
Agencja Interaktywna Wiwi
Zajmujemy się promowaniem stron internetowych od 2009 roku. Oferujemy pozycjonowanie w Google, reklamę w systemie AdWords oraz tworzenie sklepów i stron internetowych w technice RWD.

Nasze usługi, kliknij i zapoznaj się z ofertą


pozycjonowanie adwords rwd sklepy
Agencja Interaktywna Wiwi

Agencja Interaktywna Wiwi

Zajmujemy się promowaniem stron internetowych od 2009 roku. Oferujemy pozycjonowanie w Google, reklamę w systemie AdWords oraz tworzenie sklepów i stron internetowych w technice RWD.

Sprawdź też...

5 odpowiedzi.

 1. BirdMedia.pl pisze:

  Jedynym minusem Windowsa 10 jest to, że zbytnio ingeruje w prywatność swoich użytkowników.

  • Michał Martyniuk Michał Martyniuk pisze:

   Wśród opinii można spotkać się z jeszcze kilkoma innymi minusami, jak na przykład zawieszające się menu, problemy ze sterownikami czy też stabilność systemu. To ostatnie jednak nie jest jakąś szczególną dolegliwością, gdyż wszystko co nowe cierpi na taki właśnie problem. Nie mniej Windows 10 ma potencjał zostania stosunkowo dobrym systemem, choćby na wzór zachwalanej siódemki.

 2. Sebastian pisze:

  Win10 przebija się na wierzch coraz bardziej, to normalne. Osobiście system bardzo przypadł mi do gustu i pracuje stabilnie. Oby nie było gorzej i będzie dobrze :)

 3. HOLIGO pisze:

  Sceptycznie podchodziłem do zmiany systemu, ale teraz z perspektywy czasu widzę, że była to dobra decyzja system jest bardzo stabilny.

 4. Angelika pisze:

  A ja słyszałam, że Windows 10 żyje własnym życiem, aktualizując się kiedy chce, utrudniając tym samym życie i pracę jego użytkownika. Ma ktoś takie właśnie doświadczenia? Faktycznie tak jest?